Przejdź do treści
6°CPowietrze: dobre wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:02 · zachód 17:59
reklama

GKS Katowice

Ekstraklasa, sezon 2026/2027: 5. miejsce na 18, 18 pkt, bramki 22:15

Sezon: 2018/2019 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024 2024/2025 2025/2026 2026/2027 ← Górnik Zabrze pełna tabela ligi wyniki w dziale Sport

Forma - ostatnie mecze PWPWWPPWWW

Najbliższe mecze

Klub i stadion

Rok założenia
1964
Kraj
Polska
Stadion
Arena Katowice
Adres
Upadowa 13, Katowice
Pojemność
15 048 miejsc
Nawierzchnia
naturalna trawa
Stadion: Arena Katowice

Trenerzy w sezonie 2026/2027

  • Rafal Gorak Rafal Gorakod 07.2025

Sezon 2026/2027 w liczbach

StatystykaU siebieNa wyjeździeRazem
Mecze4610
Zwycięstwa426
Remisy000
Porażki044
Bramki zdobyte13922
Bramki stracone41115
Średnio zdobytych na mecz3,31,52,2
Średnio straconych na mecz1,01,81,5
Czyste konta101
Mecze bez strzelonego gola022
Najwyższa wygrana u siebie
5:0
Najwyższa wygrana na wyjeździe
1:4
Najwyższa porażka na wyjeździe
3:0
Najdłuższa seria zwycięstw
2 mecze
Najdłuższa seria porażek
2 mecze
Rzuty karne wykorzystane
4 z 4

Wyniki w sezonie

DataKolejkaGospodarzWynikGość
12.10.2026 3 GKS KatowiceI. Shkurin 15'; B. Nowak 74' 2:1 Wieczysta KrakówB. Białek 62'
09.10.2026 10 Raków CzęstochowaP. Makuch 37' 1:4 GKS KatowiceI. Shkurin 34'; B. Nowak 48' (k.); M. Kowalczyk 57'; Borja Galán 90+1'
19.09.2026 9 GKS KatowiceB. Nowak 54' (k.); M. Wdowiak 62'; I. Shkurin 90' 3:2 Cracovia KrakówM. Minchev 46'; L. Nordås 72'
12.09.2026 8 Zagłębie LubinK. Nowogoński 42'; M. Kosidis 78' 2:1 GKS KatowiceA. Jędrych 90' (k.)
04.09.2026 7 Piast GliwiceLeandro Sanca 5'; Juande Rivas 35'; Hugo Vallejo 85' 3:0 GKS Katowice
30.08.2026 6 Górnik ZabrzeK. Urbański 75' (k.); Josema Sánchez 76' 2:3 GKS KatowiceI. Shkurin 11', 90', 90'
23.08.2026 5 GKS KatowiceE. Marković 16'; A. Jędrych 33' (k.); Pau Resta 73'; I. Shkurin 81'; Jakub Kokosinski 90' 5:0 Wisła Płock
16.08.2026 4 Motor LublinK. Czubak 86' 1:0 GKS Katowice
02.08.2026 2 GKS KatowiceA. Tapsoba 58' (sam.); I. Shkurin 66'; B. Nowak 90' 3:1 Radomiak RadomI. Camará 37'
26.07.2026 1 Wisła KrakówM. Božić 56' (k.); Jordi Sánchez 60' 2:1 GKS KatowiceS. Bartlewicz 79'

Strzelcy w sezonie 2026/2027

#ZawodnikGKA
1I. Shkurin81
2B. Nowak428
3A. Jędrych22
4Borja Galán13
4E. Marković1
4Jakub Kokosinski1
4M. Kowalczyk1
4M. Wdowiak1
4Pau Resta1
4S. Bartlewicz1

Gole w meczach ligowych i pucharowych. Gole samobójcze rywali nie są liczone zawodnikom.

Puchar Polski

reklama

Kadra w sezonie 2026/2027

ZawodnikNrWiekGAŻKCK
Bramkarze
M. Kikolski1210000
R. Strączek12260000
P. Szczuka33230000
Wojtek Pankowski34170000
G. Kobylak87230010
Obrońcy
A. Jędrych4332010
L. Klemenz6300050
M. Olsen14240000
A. Czerwiński30320120
Pau Resta55251010
P. Golka0000
Pomocnicy
J. Bosch5250000
M. Wdowiak7291010
Borja Galán8321320
A. Błąd11340000
E. Marković15261010
K. Łukasiak18220010
M. Swatowski18180000
S. Milewski22270000
M. Wasielewski23310020
D. Rasak26290000
S. Bartlewicz31201000
B. Wolski68280000
M. Kowalczyk77211010
E. Jirka97280010
Napastnicy
M. Wędrychowski10230020
I. Shkurin17268100
Jakub Kokosinski21181000
B. Nowak27324800
A. Zreľák99310000

Skład zgłoszony do rozgrywek (30). Gole, asysty i kartki policzone z relacji meczów ligowych i pucharowych; źródło nie podaje liczby występów w trakcie sezonu.

Tabela: Ekstraklasa, 2026/2027

#ZespółMPktBilans
1 Górnik Zabrze 10 25 19:9
2 Lech Poznań 9 22 21:8
3 Legia Warszawa 10 22 21:8
4 Pogoń Szczecin 9 18 14:6
5 GKS Katowice 10 18 22:15
6 Wisła Kraków 10 17 17:14
7 Piast Gliwice 10 16 18:16
8 Korona Kielce 10 15 12:12
9 Zagłębie Lubin 10 15 12:13
10 Jagiellonia 9 12 13:16
11 Cracovia Kraków 10 11 12:15
12 Wisła Płock 9 11 9:15
13 Widzew Łódź 10 9 14:15
14 Motor Lublin 10 9 12:17
15 Wieczysta Kraków 10 8 15:19
16 Radomiak Radom 10 8 9:23
17 Śląsk Wrocław 10 6 12:19
18 Raków Częstochowa 10 3 13:25

pełna tabela: bilans, forma, u siebie i na wyjeździe →

Źródło danych: API-Football. Sezon w trakcie, dane z 13.10.2026.