Przejdź do treści
6°CPowietrze: dobre wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:02 · zachód 17:59
reklama

Zagłębie Lubin

Ekstraklasa, sezon 2026/2027: 9. miejsce na 18, 15 pkt, bramki 12:13

Sezon: 2018/2019 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024 2024/2025 2025/2026 2026/2027 ← Górnik Zabrze pełna tabela ligi wyniki w dziale Sport

Forma - ostatnie mecze WPWRRRWWPP

Najbliższe mecze

Klub i stadion

Rok założenia
1945
Kraj
Polska
Stadion
KGHM Zagłębie Arena
Adres
ul. Marii Skłodowskiej Curie 98, Lubin
Pojemność
16 068 miejsc
Nawierzchnia
naturalna trawa
Stadion: KGHM Zagłębie Arena

Trenerzy w sezonie 2026/2027

  • Leszek Ojrzynski Leszek Ojrzynskiod 07.2025

Sezon 2026/2027 w liczbach

StatystykaU siebieNa wyjeździeRazem
Mecze5510
Zwycięstwa314
Remisy123
Porażki123
Bramki zdobyte6612
Bramki stracone4913
Średnio zdobytych na mecz1,21,21,2
Średnio straconych na mecz0,81,81,3
Czyste konta213
Mecze bez strzelonego gola213
Najwyższa wygrana u siebie
2:0
Najwyższa wygrana na wyjeździe
2:3
Najwyższa porażka u siebie
0:2
Najwyższa porażka na wyjeździe
3:1
Najdłuższa seria zwycięstw
2 mecze
Najdłuższa seria remisów
3 mecze
Najdłuższa seria porażek
1 mecz

Wyniki w sezonie

DataKolejkaGospodarzWynikGość
10.10.2026 10 Cracovia KrakówA. Hasić 54' (k.), 90+8' (k.); M. Berte 90+18' 3:1 Zagłębie LubinA. Ławniczak 27'
20.09.2026 9 Zagłębie Lubin 0:2 Wisła PłockŁ. Sekulski 44'; S. Hamulić 90+4'
15.09.2026 3 Raków CzęstochowaM. Bulat 45+2'; P. Makuch 90+6' (k.) 2:3 Zagłębie LubinM. Nalepa 70'; M. Reguła 87'; D. Michalski 90+13'
12.09.2026 8 Zagłębie LubinK. Nowogoński 42'; M. Kosidis 78' 2:1 GKS KatowiceA. Jędrych 90' (k.)
07.09.2026 7 Wieczysta KrakówD. Dujmović 90' 1:1 Zagłębie LubinA. Ławniczak 87'
29.08.2026 6 Zagłębie Lubin 0:0 Pogoń Szczecin
23.08.2026 5 Radomiak Radom 0:0 Zagłębie Lubin
15.08.2026 4 Zagłębie LubinJ. Ćorluka 52'; L. Szabó 85' 2:1 Śląsk WrocławP. Samiec-Talar 34'
02.08.2026 2 Legia WarszawaŁ. Zjawiński 25'; Rúben Vinagre 72'; R. Adamski 90' 3:1 Zagłębie LubinF. Kocaba 4'
27.07.2026 1 Zagłębie LubinJ. Sypek 72'; M. Reguła 86' 2:0 Piast Gliwice

Strzelcy w sezonie 2026/2027

#ZawodnikGKA
1A. Ławniczak2
1D. Michalski2
1M. Reguła2
4F. Kocaba1
4J. Sypek11
4J. Ćorluka12
4K. Nowogoński1
4L. Szabó1
4M. Kosidis1
4M. Nalepa11
4A. Woźniak11

Gole w meczach ligowych i pucharowych. Gole samobójcze rywali nie są liczone zawodnikom.

Puchar Polski

reklama

Kadra w sezonie 2026/2027

ZawodnikNrWiekGAŻKCK
Bramkarze
J. Burić1380000
D. Hładun30300000
Z. Alomerović33340020
F. Nowak95170000
Obrońcy
R. Yakuba3240220
D. Michalski4272020
A. Ławniczak5262000
D. Čolina6250030
M. Grzybek13290120
J. Ćorluka16301210
M. Nalepa25321120
I. Orlikowski31190100
M. Urbanski94180000
Pomocnicy
J. Sypek7241100
S. Bonecki7300000
D. Dąbrowski8330020
A. Woźniak11351000
S. Łyczko19190000
M. Dziewiatowski20180010
S. Rifai21190000
J. Kolan26210010
S. Kerk37310000
F. Kocaba39211020
M. Reguła44192020
K. Nowogoński71181010
C. Popielec99180010
K. Nowak190000
P. Dziekonski170000
Napastnicy
M. Kosidis9231010
L. Szabó17261010
F. Szymczak18230020
P. Kosmalski77190000
Y. Kandaimu84300000
M. Mlinarić88250000

Skład zgłoszony do rozgrywek (34). Gole, asysty i kartki policzone z relacji meczów ligowych i pucharowych; źródło nie podaje liczby występów w trakcie sezonu.

Tabela: Ekstraklasa, 2026/2027

#ZespółMPktBilans
1 Górnik Zabrze 10 25 19:9
2 Lech Poznań 9 22 21:8
3 Legia Warszawa 10 22 21:8
4 Pogoń Szczecin 9 18 14:6
5 GKS Katowice 10 18 22:15
6 Wisła Kraków 10 17 17:14
7 Piast Gliwice 10 16 18:16
8 Korona Kielce 10 15 12:12
9 Zagłębie Lubin 10 15 12:13
10 Jagiellonia 9 12 13:16
11 Cracovia Kraków 10 11 12:15
12 Wisła Płock 9 11 9:15
13 Widzew Łódź 10 9 14:15
14 Motor Lublin 10 9 12:17
15 Wieczysta Kraków 10 8 15:19
16 Radomiak Radom 10 8 9:23
17 Śląsk Wrocław 10 6 12:19
18 Raków Częstochowa 10 3 13:25

pełna tabela: bilans, forma, u siebie i na wyjeździe →

Źródło danych: API-Football. Sezon w trakcie, dane z 13.10.2026.