Przejdź do treści
8°CPowietrze: dostateczne środa, 14 października 2026 · imieniny: Bernarda, Fortunaty wschód 07:03 · zachód 17:57
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 26 Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (druki nr 2834 i 2862)

31.07.2026 12:21, 63. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 59

Wynik głosowania

Nieprzyjęte poprawka 1

Za głosowało 2 posłów. Wymagana bezwzględna większość głosów - co najmniej 221 głosów za.

Za
2 0,5%
Przeciw
278 63,2%
Wstrzymało się
160 36,4%
Nie głosowało
20

Procenty liczone od 440 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Zabrze

Przeciw 7

Wstrzymali się 2

Posłowie związani z miastem Zabrze

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 2834, 2862

projekt dotyczy wzmocnienia praw pacjenta i zwiększenia ochrony przed pseudomedycyną. Nowe przepisy mają skuteczniej przeciwdziałać niebezpiecznym praktykom oraz rozszerzyć uprawnienia Rzecznika Praw Pacjenta. Chodzi m.in. o walkę z oferowaniem niesprawdzonych metod leczenia i działalnością osób...

Sprawozdawca: Marta Golbik

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Marta GolbikKOWysoka Izbo! Senat złożył cztery poprawki do ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, zwanej powszechnie lex szarlatan. Sejmowa Komisja Zdrowia 29...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156015501
PiS1470912711
Rozwój Plus4012334
PSL-Trzecia Droga3213100
Lewica2102100
Konfederacja1601402
Centrum1501500
Polska 20501501401
niezrzeszeni70700
Demokracja Bezpośrednia40301
Razem40400
Konfederacja Korony Polskiej30300

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
bezwzględna większość głosów (co najmniej 221 głosów za)

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 14.10.2026 10:35; głosowanie pobrane: 14.09.2026 17:07