22 marzec 2024

Zmiany na kierowniczych stanowiskach w prokuraturach

zdjęcie: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w prokuraturach / pixabay/4914044
Andrzej Kuklis będzie nowym prokuratorem okręgowym w Bielsku-Białej, Robert Wypych pokieruje Prokuraturą Okręgową w Częstochowie, a Ilona Topa – Prokuraturą Okręgową w Gliwicach. Funkcję szefa Prokuratury Okręgowej w Katowicach powierzono Rafałowi Nagrodzkiemu, a w Sosnowcu Marcinowi Stolpie.
REKLAMA

Informację o zmianach na kierowniczych stanowiskach w najważniejszych prokuraturach w woj. śląskim przekazała w piątek PAP rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Katowicach Agnieszka Wichary.

Decyzją prokuratora krajowego Andrzej Kuklis od 28 marca obejmie funkcję szefa Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. Na stanowisku zastąpi Lidię Łapińską. Robert Wypych wkrótce zastąpi odwołanego 8 marca Michała Wolaka, który dotychczas kierował Prokuraturą Okręgową w Częstochowie.

Prokuraturą Okręgową w Gliwicach pokieruje od 29 marca Ilona Topa, wcześniej funkcję tę pełnił Marcin Załóg. Szefem Prokuratury Okręgowej w Katowicach będzie od 26 marca Rafał Nagrodzki, który zajmie stanowisko po odwołanej Elżbiecie Tkaczewskiej-Kuk. Prokuratorem okręgowym w Sosnowcu zostanie prok. Marcin Tolpa, który dotychczas kierował Prokuraturą Rejonową Sosnowiec-Południe. Na stanowisku zastąpi prok. Magdalenę Ziobro.

Jak wcześniej informowała Prokuratura Krajowa, nowym prokuratorem regionalnym w Katowicach jest od 8 lutego Jakub Cema. 25 marca funkcję zastępcy prokuratora regionalnego przestanie pełnić Bożena Jaworek-Kaziród, zastąpi ją Aleksandra Antoniak-Drożdż. Naczelnika 4 Wydziału Organizacyjno-Sądowego w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach Radosława Woźniaka zastąpi Sebastian Rohm. (PAP)

Autor: Krzysztof Konopka

kon/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zabrze
24.8°C
wschód słońca: 04:49
zachód słońca: 20:33
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zabrzu

kiedy
2024-05-24 18:00
miejsce
Kino Roma, Zabrze, Zygmunta...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-24 19:00
miejsce
Dom Muzyki i Tańca, Zabrze, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-25 14:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Zabrze,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-25 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Zabrze,...
wstęp biletowany