15 maj 2024

21-latek zerwał w Goleszowie flagi państwowe; wcześniej okradł sklep

zdjęcie: 21-latek zerwał w Goleszowie flagi państwowe; wcześniej okradł sklep / pixabay/1843854
21-latka, który w Goleszowie zrywał flagi państwowe, zatrzymali policjanci. Jak się okazało, wcześniej w zuchwały sposób okradł sklep. Rzecznik policji w Cieszynie podkom. Krzysztof Pawlik poinformował w środę, że młodemu mężczyźnie grozi 8 lat więzienia.
REKLAMA

Policjanci poinformowali o zdarzeniach w środę, choć miały one miejsce 2 maja, czyli w Dniu Flagi. Wówczas napłynęło zgłoszenie o szczególnie zuchwałej kradzieży w jednym ze sklepów spożywczych w Goleszowie.

"Sprawca ukradł alkohol. Uciekając uderzył butelką jedną z ekspedientek. W tym samym czasie policjanci zostali powiadomieni o kradzieży dwóch flag państwowych - z budynku banku i sprzed szkoły. Dyżurny skierował na miejsce dzielnicowego i doświadczonego policjanta zespołu wykroczeń. Niespełna dwie godziny później podejrzewany 21-latek z Goleszowa został zatrzymany” – zrelacjonował Pawlik. Policjanci znaleźli też flagi. Sprawca porzucił je na dachu budynku.

Młody mężczyzna usłyszał zarzuty umyślnego usunięcia znaków państwowych, kradzieży flag, a także dwóch kradzieży szczególnie zuchwałych w sklepie. "Za umyślne usunięcie znaków państwowych grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Z kolei za kradzież szczególnie zuchwałą sprawcy grozi nawet 8 lat więzienia” – oznajmił Krzysztof Pawlik.(PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zabrze
25.5°C
wschód słońca: 04:49
zachód słońca: 20:33
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zabrzu

kiedy
2024-05-24 18:00
miejsce
Kino Roma, Zabrze, Zygmunta...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-24 19:00
miejsce
Dom Muzyki i Tańca, Zabrze, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-25 14:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Zabrze,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-25 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Zabrze,...
wstęp biletowany