17 kwiecień 2024

850 tys. zł z UE na zabezpieczenie starostwa bielskiego przed cyberatakami

zdjęcie: 850 tys. zł z UE na zabezpieczenie starostwa bielskiego przed cyberatakami / pixabay/2972105
850 tys. zł z funduszy UE pozyskał powiat bielski na poprawę ochrony starostwa przed zagrożeniami z cyberprzestrzeni – poinformowała w środę rzecznik samorządu Magdalena Fritz. Dodała, że wkrótce podpisana zostanie umowa na dofinansowanie.
REKLAMA

Dorota Nikiel z zarządu powiatu powiedziała, że chodzi o możliwie jak najlepszą ochronę danych osobowych mieszkańców, którzy załatwiają różne sprawy w starostwie, jak rejestracja samochodu czy odbiór prawa jazdy.

Magdalena Fritz poinformowała, że pozyskane fundusze stanowią 88 proc. wartości projektu „Cyberbezpieczny powiat bielski”. Obejmuje on zakupy systemów informatycznych, licencji oprogramowania antywirusowego i serwera oraz szkolenia pracowników wydziału informatycznego.

„Co ważne, szkolenia przewidziano również dla osób spoza branży IT, które pracują w innych wydziałach urzędu” – zaznaczyła.

Powiat bielski zrzesza dziesięć gmin, w tym trzy miasta: Czechowice-Dziedzice, Wilamowice i Szczyrk. Mieszka w nim blisko 160 tys. osób. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zabrze
24.8°C
wschód słońca: 04:49
zachód słońca: 20:33
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zabrzu

kiedy
2024-05-24 18:00
miejsce
Kino Roma, Zabrze, Zygmunta...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-24 19:00
miejsce
Dom Muzyki i Tańca, Zabrze, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-25 14:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Zabrze,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-25 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Zabrze,...
wstęp biletowany