17 kwiecień 2024

Podpisano warunkową umowę sprzedaży 50 ha dawnej KWK Makoszowy

zdjęcie: Podpisano warunkową umowę sprzedaży 50 ha dawnej KWK Makoszowy / pixabay/709208
Firma prowadząca działalność logistyczną zamierza kupić teren dawnej KWK Makoszowy w Zabrzu. Spółka Restrukturyzacji Kopalń poinformowała w środę, że podpisano warunkową umowę sprzedaży działek o powierzchni prawie 50 ha z STS Logistic.
REKLAMA

Dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) to pierwsza sprzedaż łączona, która jest możliwa na mocy porozumienia z inną górniczą spółką. Bowiem do SRK należy 30 ha terenu, a na nim 31 budynków wraz z drobną infrastrukturą. Pozostałe 20 ha to własność JSW Koks.

„Celem naszego wspólnego działania jest racjonalne zagospodarowanie terenu, którego podział na mniejsze części utrudniłby przyszłe inwestycje. Podpisana została warunkowa umowa sprzedaży. Teraz dopinane są kwestie formalne, a wkrótce podpiszemy finalną umowę” – przekazał PAP rzecznik SRK Mariusz Tomalik.

Dodał, że treść umowy objęta jest tajemnicą przedsiębiorstwa. Natomiast w ubiegłym roku teren, o którym mowa, był oferowany na sprzedaż na jednym z internetowych portali aukcyjnych za ponad 50 mln zł.

Urząd Miasta Zabrze poinformował, że nowy inwestor zamierza uruchomić w miejscu dawnej KWK Makoszowy intermodalny terminal przeładunkowy.

STS Logistic to firma prowadząca działalność logistyczną, która zajmuje się magazynowaniem, a także krajowym i międzynarodowym transportem samochodów. Należy do CLIP Group, podobnie jak ATS Logistic, zarządzające kolejowym autoterminalem w Dąbrowie Górniczej.

KWK Makoszowy została przekazana SRK w 2015 r. Wydobycie węgla zakończono wraz z końcem 2016 r., a likwidację wraz z końcem 2022 r. Wówczas pozostałości kopalni włączono w struktury Centralnego Zakładu Odwadniania Kopalń jako pompownię stacjonarną.(PAP)

Autor: Patryk Osadnik

pato/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zabrze
24.8°C
wschód słońca: 04:49
zachód słońca: 20:33
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zabrzu

kiedy
2024-05-24 18:00
miejsce
Kino Roma, Zabrze, Zygmunta...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-24 19:00
miejsce
Dom Muzyki i Tańca, Zabrze, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-25 14:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Zabrze,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-25 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Zabrze,...
wstęp biletowany